Karkasinių namų statybos technologija neretai susilaukia abejonių: iš ko jis pastatytas, ar ilgai tarnaus, ar šilta jame – šie ir daug kitų klausimų iškyla besirenkant statybos būdą. Norėtume paneigti keltą abejonių renkantis karkasinę statybos technologiją.
Didesnė gaisro rizika
Šis mitas kyla iš karkasiniam namui naudojamos statybinės medžiagos – medienos. Visų pirma, karkasinio namo sienos statomos ne tik iš „pagaliukų“, tačiau ir apšiltinimo medžiagos, gipso kartono, kurie reikšmingai sulaiko ugnies plitimą. Gaisro priežastimi gali būti netinkamai sumontuota elektros instaliacija, dūmtraukiai – kaip ir bet kuriame statinyje būtina laikytis elementarių priešgaisrinių taisyklių. Jeigu viskas atlikta teisingai, gaisro rizika karkasiniame name nėra didesnė, nei bet kuriame kitame statinyje.
Karkasinio namo sienos blogai laiko šilumą
Būtina suprasti, kas yra šiluminė talpa, nuo to ir pradėkime. Sąnaudos apšildymui priklauso nuo to, kaip sienos akumuliuoja šilumą. Atrodytų, kuo daugiau šilumos jos išlaiko, tuo mažiau reikės šildyti namus. Tačiau tai nėra visiškai teisinga. Mūrinių sienų name pasiekti norimą temperatūrą prireiks daugiau energijos nei name su mažesnės šiluminės talpos sienomis. Visų pirma dalis energijos bus sunaudota šaldyti mūrui, o tik po to sienos galės išsaugoti šilumą. Procesą galima palyginti su elektros lempute: įėję į kambarį, įjungiate apšvietimą, tačiau lemputė nešviečia visa galia. Po kurio laiko jūs išeinate, išjungdami šviesą, tačiau lemputė, kurios įkaitimui išleidote pinigus, vis dar kurį laiką dega. Karkasiniame name šilumą pajusite iš karto. Ir, kaip rodo praktika, tai daug efektyviau, nei mūriniame name. Teisingas namo apšiltinimas neakumuliuoja šilumos, jo tikslas – būti barjeru šaltam orui žiemą ir karštam vasarą.
Neekologiškas apšiltinimas
Karkasinio namo statyboje gali būti naudojamos beveik bet kokios apšiltinimo medžiagos, todėl jų pasirinkimas gali visiškai priklausyti nuo jūsų pageidavimų. Netgi naudojant įprastus apšiltinimo būdus mineraline vata, jie bus ekologiškesni nei, tarkim, polistirenas. O juk stirenas – kancerogeninis nuodas. Apšiltinimui galite rinktis ir ekovatą.
Nepatvarus ir netvirtas
Tiesa yra tai, jog karkasinis namas yra labai lengvas. Palyginus su mūriniu namu, jis beveik nieko nesveria. Tačiau gerai suprojektuota karkasinė struktūra sėkmingai paskirsto ir perduoda apkrovas į pamatą. Taip, karkasinis namas 60 m/s uragano gali neatlaikyti. Tačiau Lietuvoje retkarčiais pajūryje užfiksuojamų iki 30 m/s uraganų metu reikėtų labiau baimintis gretimai augančių medžių. Jei karkasinis namas tinkamai suprojektuotas ir kokybiškai pastaytas, vėjų baimintis nederėtų.
Tikras medinis namas yra labai brangus
Iš tiesų, statydami karkasinį namą sutaupysite daug kur. Visų pirma, jam naudojami lengvesni pamatai, antra – statyboms reikia mažiau medžiagų nei tos pačios šiluminės varžos kitų tipų statiniams, trečia – trumpesni statybų terminai, o tuo pačiu ir žemesnė statybos kaina.
Karkasinis namas atrodo „pigiai“
Karkasinio namo statybų technologija be didesnių finansinių išlaidų leidžia pastatui suteikti pageidaujamą išvaizdą tiek išorėje, tiek viduje. Jei pageidaujate, karkasinis namas vizualiai gali nesiskirti nuo plytų mūro pastato. Apdailos medžiagų pasirinkimas toks platus, jog patenkins bet kokį išrankų užsakovą.
Visi paminėti mitai mažai turi bendro su realybe, karkasinių namų populiarumas Lietuvoje ir užsienyje tai puikiai įrodo.